Yuka Salon Bitkisi

Yuka Salon Bitkisi

Üretici:Oskar Çiçekçilik
Ürün Kodu:OSK-1175
Stok Durumu:35
FİYATI: 200 KDV: 36 TL TOPLAM: 236 TL
Miktar:     ya da   A.Listeme Ekle Ürün Karşılaştır
0 yorum  0 yorum     Yorum Yap

Evde süs bitkisi olarak kullanılan yuka çiçeğinin yetişmesi için güneş alan bir ortama ihtiyaç vardır. Gölgede yetişemezler. Rahat büyüyebilmesi için başka maddelere değmemesi gerekmektedir. Çok sıcak ve soğuk havadan, hava değişiminden olumsuz etkilenir.

Yuka Çiçeği Bakımı: 

Yuka çiçeği çok sıcak ve çok soğuk havadan olumsuz etkilenir. Hava değişimine maruz bırakılmaması gerekmektedir. Yuka çiçeğinin sağlıklı büyümesi için toprağına mutlaka ponza taşı katılması gerekmektedir. Yuka çiçeği ağır bir gövdeye sahiptir ve dik durmakta güçlük çeker. Eğik durmasını engellemek için toprağı sıkılaştırmak gerekmektedir. Güneş ışığı bitkinin her yerine ulaşmalıdır. Işık ulaşmayan yapraklar hemen dökülmeye başlar. Kış aylarında 15 derecenin altında tutulmamalıdır. Bu yapraklarda sararma ve bozulmaya neden olur. Ortamda hafif rüzgar olmalıdır.

Yuka Çiçeğinin Sulanması:

Her çiçekte olduğu gibi yuka çiçeğinde de suyun her yere ulaşması gerekmektedir. Kullanılan sulama kabı hep aynı olmalı, her zaman aynı miktar su ile sulanmalıdır. Mümkün olduğunca aynı saatlerde sulanmalıdır. Sulama da klorlu su kullanılmamalıdır. Yuka sürekli ıslak kalmayı sevmeyen bir çiçektir. 

Yuka Çiçeğini Budama: 

Budama mutlaka çiçeğin rüzgar alabileceği bir zamanla yapılmalıdır. Budama sonrası çiçek etraftan hastalık kapabilmektedir. Çiçek rüzgar alan yerde bırakılmalı ve kesik yerlerin kendi kendine kuruması beklenmelidir.

Yuka Çiçeğinin Çoğaltılması:

Yuka çiçeğini çoğalmanın en kolay yolu çiçeğin istediğiniz bir yerine keserek toprağa dikmektir. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta kestikten sonra kesilen kısmın kurumasını beklemek ve ondan sonra dikmektir.

 

Yorum YapNot: HTML'ye dönüştürülmez!

Kötü           İyi